NIEDZIELA WIELKANOCNA 4 kwietnia 2021 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA 4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzę.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne: Paniom Annie, Halinie, Katarzynie, Paulinie Panom: Kościelnemu z rodziną, Andrzejowi, Krzysztofowi, Organiście, Strażakom z OSP Sadkowice i Lutobory, , a przede wszystkim Liturgicznej Służbie Ołtarza z Ceremoniarzami Mateuszem, Damianem, Patrykiem na czele. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Parafianom z Gogolina, Pilaw, Przyłusk i indywidualne z Gacpar, Kalenia i Nowych Szwejk

5. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne złożone tydzień temu na tacę i za ofiary w na wkład trwających i planowanych remontów złożone w miesiącu marcu. Serdeczne podziękowania składam Radnym Gminy Sadkowice i Pani Wójt za przyznanie dotacji w kwocie 10.000 zł oraz za ofiarę z Kalenia na renowację obrazu Św. Jakuba Ap.

6. Dziękuję Wszystkim którzy na moje ręce przesłali dla naszej wspólnoty parafialne życzenia wielkanocne: Posłom i Senatorom, władzą powiatowym i gminnym na czele z Panią Wójt i Przewodniczącym rady Gminy Sadkowice, Dyrekcji Zespołu Szkół w Sadkowicach.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

data publikacji: 04.04.2021 r.

Projekt i wykonanie: Tomasz Żaczkiewicz© 2012-2023 Parafia pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w SadkowicachOdwiedzin: 1029224